Przewodnik Turystyczny

Poniżej prezentujemy najciekawsze zakątki naszego regionu. Mamy nadzieję że ich krótkie charakterystyki przyczynią się do skorzystania z naszej oferty oraz do aktywnego zwiedzania naszego regionu.

Jeziora

Jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu konińskiego są jeziora: Gosławickie (Gosławskie), Pątnowskie, Mikorzyńskie, Ślesińskie i Licheńskie. Położone są zaledwie kilka, kilkanaście kilometrów od centrum Koninia, bardzo często tereny te nazywane są „małymi Mazurami”.
Czytaj więcej

Kazimierz Biskupi

Kazimierz Biskupi – duża wieś oddalona o 12 km od Konina. W zach. części pobernardyński zespół klasztorny, od 1918 Misjonarzy Świętej Rodziny.
Czytaj więcej

Klasztor ojców Kamedułów w Bieniszewie

Świątynia ta została wybudowana w latach 1747-1781 (konsekracja w 1791). W 1819 zaborcy przeprowadzili kasatę zakonu i od tego czasu aż do 1918 klasztor był nieużywany. Kameduli powrócili do klasztoru w 1937, dzięki staraniom hr. Stanisława Mańkowskiego – właściciela dóbr kazimierskich.
Czytaj więcej

Sanktuarium w Licheniu

Bazylika w Licheniu (Największe Sanktuarium Maryjne w Polsce). Licheń Stary to niewielka miejscowość w województwie wielkopolskim, w środkowej Polsce. Mieszczące się tam sanktuarium jest jednym z największych sanktuariów maryjnych w Polsce, rocznie odwiedza je około 1,5 mln pielgrzymów i turystów.
Czytaj więcej
Przewiń do góry