MIASTO KONIN

1.	Szeroki pasek przedstawiający wspiętego konia (herb Konina). Poniżej fragment ul. Plac Wolności z budynkami sklepowymi, ławkami, lampami i rzeźbą konia.

Konin położony jest we wschodniej Wielkopolsce, ok. 100 km na wschód od Poznania i 200 km na zachód od Warszawy.Siedziba powiatu grodzkiego i ziemskiego, liczy około 80.000 mieszkańców. Leży nad Wartą, w miejscu gdzie rozpoczyna się kanał Ślesiński, zwany dawniej kanałem Warta-Gopło.

Tuż przy południowej granicy Konina przebiega autostrada A2 łącząca Warszawę z Poznaniem i  będąca fragmentem drogi międzynarodowej E30, droga krajowa nr 25  z północy na południe oraz magistrala kolejowa Berlin-Moskwa.

Herb miasta przedstawia białego, wspiętego konia na czerwonym tle. Najstarszy znany odcisk pieczęci miejskiej z herbem Konina Przywieszony jest do dokumentu z 1369 r.


 

Konin to miasto warte poznania i uwagi. Jego atutem jest z pewnością położenie. Najbliższe okolice miasta stanowią rejony dobre do uprawiania sportów wodnych i wypoczynku nad wodą. Nad brzegami istnieje dobrze rozwinięta sieć wypożyczalni sprzętu wodnego, restauracji, hoteli i domków letniskowych.

 Amatorów wędrówek pieszych i rowerowych zainteresują szlaki w rejonie Złotej Góry i lasów Puszczy Bieniszewskiej. Także amatorzy ornitologii znajdą tutaj coś dla siebie – Nadwarciański Park Krajobrazowy jest miejscem licznie odwiedzanym przez ptactwo w czasie wiosennych i jesiennych migracji. Nieopodal miasta znajduje się również sanktuarium Maryjne w Licheniu, a bazylika tam wybudowana jest jedną z największych świątyń w Europie.

 


Mapy i przewodnikiPrzewiń do góry